
Kuvaus
PCB -päätelohko; vipu; 16 mm²; Nastaväli 10 mm; 2 - napa; Push-in Cage Clamp®; harmaa
PCB -päätelohko, 2616 -sarja, push - Cage Clamp®
Tämä PCB -päätelohko (tuotteen numero 2616 - 1102/020 -} 000) on suunniteltu helpoksi ja turvallisiksi yhteyksiksi. Se on täydellinen räätälöityihin asennuksiin, joissa on erilaiset kiinnitystyypit. Nimellisvirta ja jännite ovat avaintekijöitä, jotka on otettava huomioon valittaessa PCB -päätelohkoa, koska ne määrittävät tuotteen soveltuvuuden eri sovelluksiin. Tämän tuotteen nimellisjännite on 1000 V ja nimellisvirta 76 A, mikä tekee siitä sopivan korkealle - kuormitussovelluksille. Nauhan pituuksien on oltava välillä 18 - 20 mm, kun kytkee johtimet tähän piirilevyn liittimeen. Tässä tuotteessa on yksi kapelliterminaali ja se käyttää push - Cage Clamp®: ssa. Push - Cage Clamp® -yhteystekniikassa on ihanteellinen kaikkien kapellimestarityyppien kytkemiseen. Se mahdollistaa sekä kiinteiden että hienojen - juosteisten johtimien suoran asettamisen ferruleilla ilman työkalujen - tarvetta. Mitat ovat 22,8 x 37,2 x 32 mm (leveys x korkeus x syvyys). Tämä PCB -terminaalilohko sopii johtimen poikkileikkauksiin, jotka vaihtelevat välillä 0,75 mm² - 16 mm². Enintään kaksi potentiaalia / kaksi napaa voidaan kytkeä tähän päätetasoon käyttämällä kahta kiinnityspistettä yhdellä tasolla. Koskettimet on valmistettu elektrolyyttisestä kuparista (ECU), harmaa kotelo on valmistettu polyamidista (PA66) eristymistä varten ja puristusjous on valmistettu krom-nickel-jousiteräksestä (CRNI). Kosketuspinta on päällystetty tinalla. Tämän piirilevyn päätelohkon käyttämiseen käytetään vipua. Piirilevylohko on suunniteltu THT -juottamiseen. Kapellimestari on suunniteltu asetettavaksi levylle 0 asteen kulmassa. Juotospinit on järjestetty koko terminaalinauhaan (porrastettu) ja ovat 1,2 x 1,2 mm poikkileikkaus ja 4 mm pitkä. Jokaisessa potentiaalissa on kolme juotostappia.
Yhteystiedot
| Puristusyksiköt | 2 |
| Potentiaalien kokonaismäärä | 2 |
| Yhteystyyppien lukumäärä | 1 |
| Tasojen lukumäärä | 1 |
Yhteys 1
| Yhteysteknologia | Työnnä - häkkikiinnikkeessä® |
| Käyttötyyppi | Vipu |
| Vankka johdin | 0,75… 16 mm² / 18… 4 AWG |
| Hieno - juostettu kapellimestari | 0,75… 25 mm² / 18… 4 AWG |
| Hieno - juostettu kapellimestari; eristetyllä holkilla | 0,75… 16 mm² |
| Hieno - juostettu kapellimestari; eristämättömän holkin kanssa | 0,75… 16 mm² |
| Hieno - juostettu kapellimestari; Twin Ferrule | 0,75… 6 mm² |
| Nauhan pituus | 18… 20 mm / 0,71… 0,79 tuumaa |
| Johtimen yhteyden suunta piirilevylle | 0 aste |
| Pylväsluku | 2 |
Fyysiset tiedot
| Nastaväli | 10 mm / 0,394 tuumaa |
| Leveys | 22,8 mm / 0,898 tuumaa |
| Korkeus | 37,2 mm / 1,465 tuumaa |
| Korkeus pinnalta | 33,2 mm / 1,307 tuumaa |
| Syvyys | 32 mm / 1,26 tuumaa |
| Juotosen pituus | 4mm |
| Juotos -nastat mitat | 1,2 x 1,2 mm |
| Porattu reiän halkaisija toleranssilla | 1.7 (+0.1)mm |
Pcb -yhteyshenkilö
| Pcb -yhteyshenkilö | Tht |
| Juotetappi | koko terminaalinauhan aikana (porrastettu) |
| Juotospinien lukumäärä potentiaalia kohden | 3 |
Materiaalitiedot
| Huomaa (materiaalitiedot) | Tietoja materiaalivaatimuksista löytyy täältä |
| Väri | harmaa |
| Materiaaliryhmä | I |
| Eristysmateriaali (pääkotelo) | Polyamidi (PA66) |
| Syttyvyysluokka UL94: tä kohti | V0 |
| Puristusjousimateriaali | Chrome - nikkelijouseteräs (crni) |
| Kosketusmateriaali | Elektrolyyttinen kupari (ECu) |
| Kosketuspinnoitus | Tina |
| Palonkuorma | 0,294MJ |
| Toimilaitteen väri | oranssi |
| Paino | 19,3g |
Uusi toiminto
| Rajoittaa lämpötila -aluetta | -60… +105 aste |
| Prosessointilämpötila | -35… +60 aste |
Kaupallinen tieto
| PU (SPU) | 54 kpl |
| Pakkaustyyppi | laatikko |
| Lähtömaa | Pl |
| Gtin | 4066966475432 |
| Tullitariffinumero | 85369010000 |
Tuotekorvaus
| UNTPSC | 39121409 |
| ECL@SS 10.0 | 27-44-04-01 |
| ECL@SS 9.0 | 27-44-04-01 |
| ETIM 9.0 | EC002643 |
| ETIM 8.0 | EC002643 |
| ECCN | Ei Yhdysvaltain luokitusta |
Ympäristötuotteiden noudattaminen
| ROHS -vaatimustenmukaisuuden tila | Vaatimustenmukainen, ei poikkeusta |
Suositut Tagit: 2616-1102/020-000, Kiina 2616-1102/020-000 Valmistajat, toimittajat, tehdas
Lähetä kysely
Saatat myös pitää







