
Kuvaus
Liitosliitin vipuilla; Kaikille kapellimestarityypeille; Max . 4 mm²; 3-johtaja; Läpinäkyvä kotelo; Ympäröivä ilman lämpötila: Max 85 astetta (T85); 4,00 mm²; läpinäkyvä
Liitosliitin vipuilla, 221 -sarja, vipu
Nauti helpoista sähköasennuksista liitosliittimellä vipuilla (tuotteen numero 221 - 413). Intercom -järjestelmän johdotuksesta sähköuuneihin - Eri kattotyyppien yhdistäminen on nopeaa ja vaivaa - ilmaiseksi Wagon kompakti 221 -sarjan silmukointiliitin. Silmukointiliittimemme on luokiteltu 450 V: lle ja se on suunniteltu käsittelemään enintään 32 A. Nimellisvirtaa. Se soveltuu siksi korkeaan - kuormitussovelluksiin. Varmista, että nauhan pituudet ovat 11 mm, kun kytkee johtimet liitosliittimeen vipuilla. Tässä tuotteessa on kapelliterminaalit ja hyödyntää Cage Clamp®. Luotettava ja huoltovapaa Cage Clamp® -yhteys on helppoa kaikentyyppisten johtimien kytkemistä varten tarvitsematta valmistaa johdin. Sinun ei tarvitse esimerkiksi puristaa holhoja. Mitat: 18,8 x 8,4 x 18,6 mm (leveys x korkeus x syvyys). Silmukointiliitin vipuilla soveltuu johtimen poikkileikkauksiin, jotka vaihtelevat välillä 0,2 mm² - 4 mm².
WAGO: n 221 -sarjan silmukointiliitin vipuilla on vaikutuksen innovatiivisella suunnittelullaan eri kapellimestarin risti - -osiin. Siksi Wagon vipu - varustetulla silmukointiliittimellä on ainutlaatuinen tavaramerkki sähköyhteystekniikassa. Litteät vivut, jotka sopivat saumattomasti 221: n pohjaan, toimivat kuin valettu suljettuna ja voidaan sijoittaa siististi mihin tahansa koteloon häiritsemättä reunoja. Kunkin hyppääjän laajan suunnittelun vuoksi niitä voidaan käyttää täydellisesti ilman työkaluja käteville kapellimestaripäätteille. Läpinäkyvä kotelo näyttää vankan tekniikan ja mahdollistaa välittömän visuaalisen tarkastuksen kiinteiden, hukkaan ja hienon - juostettujen johtimien oikean kontaktin. Piano -avaimet muistuttavat vipujen suunnittelu yhdistää täydellisesti Wagon tekemän toiminnallisen ja esteettisen yhteysteknologian ". Tämä tuote on suunniteltu tietyille EX -sovelluksille (katso tuotetiedot).
Muistiinpanot
| Yleiset turvallisuusohjeet | Huomaa: Tarkkaile asennus- ja turvallisuusohjeita! Vain sähköasentajan käyttäminen! Älä toimi jännitteen/kuorman alla! Käytä vain asianmukaiseen käyttöön! Tarkkaile kansallisia määräyksiä/standardeja/ohjeita! Tarkkaile tuotteiden teknisiä eritelmiä! Tarkkaile sallittujen potentiaalien lukumäärää! Älä käytä vaurioituneita/likaisia komponentteja! Tarkkaile kapetustyyppejä, ristit - osia ja nauhan pituuksia! Aseta kapellimestari, kunnes se osuu tuotteen takaosaan! Käytä alkuperäisiä lisävarusteita! Myytävä vain asennusohjeilla! |
| Turvatiedot | Maadoitettujen voimalinjojen mukaan |
Yhteystiedot
| Puristusyksiköt | 3 |
| Potentiaalien kokonaismäärä | 1 |
Yhteys 1
| Yhteysteknologia | Häkki® |
| Käyttötyyppi | Vipu |
| Kytkettävä kapellimateriaalit | Kupari |
| Nominal Cross - -osa | 4 mm² / 12 AWG |
| Vankka johdin | 0,2… 4 mm² / 24… 12 AWG |
| Kapellimestari | 0,2… 4 mm² / 24… 12 AWG |
| Hieno - juostettu kapellimestari | 0,14… 4 mm² / 24… 12 AWG |
| Nauhan pituus | 11 mm / 0,43 tuumaa |
| Johdotussuunta | Side - merkinnän johdotus |
Fyysiset tiedot
| Leveys | 18,8 mm / 0,74 tuumaa |
| Korkeus | 8,4 mm / 0,331 tuumaa |
| Syvyys | 18,6 mm / 0,732 tuumaa |
Materiaalitiedot
| Huomaa (materiaalitiedot) | Tietoja materiaalivaatimuksista löytyy täältä |
| Väri | läpinäkyvä |
| Materiaaliryhmä | IIIA |
| Eristysmateriaali (pääkotelo) | Polykarbonaatti (PC) |
| Syttyvyysluokka UL94: tä kohti | V2 |
| Palonkuorma | 0,064MJ |
| Toimilaitteen väri | oranssi |
| Paino | 2,5g |
Ympäristövaatimukset
| Ympäristön lämpötila (toiminta) | +85 aste |
| Jatkuva käyttölämpötila | 105 aste |
| Lämpötilamerkki EN 60998 | T85 |
Kaupallinen tieto
| Tuoteryhmä | 7 (työnnä vaijeri Conn.) |
| PU (SPU) | 500 (50) tietokonetta |
| Pakkaustyyppi | Laatikko |
| Lähtömaa | De |
| Gtin | 4050821808442 |
| Tullitariffinumero | 85369010000 |
Tuotekorvaus
| UNTPSC | 39121409 |
| ECL@SS 10.0 | 27-14-11-04 |
| ECL@SS 9.0 | 27-14-11-04 |
| ETIM 9.0 | EC000446 |
| ETIM 8.0 | EC000446 |
| ECCN | Ei Yhdysvaltain luokitusta |
Ympäristötuotteiden noudattaminen
| ROHS -vaatimustenmukaisuuden tila | Vaatimustenmukainen, ei poikkeusta |
Suositut Tagit: 221-413, Kiina 221-413 Valmistajat, toimittajat, tehdas
Lähetä kysely
Saatat myös pitää







