
Kuvaus
1-johdon urosliitin; Cage Clamp®; 2,5 mm²; Nastaväli 5 mm; 5-napa; 100% suojattu väärinkäytöltä; kauluksen puristus; 2,50 mm²; vaaleanharmaa
721 -sarjan nastaotsikko, vaaleanharmaa
PIN -otsikko, jossa on tuotteen numero 721 - 605/019 - 000, varmistaa virheetön sähköasennus. Luota todistettuun luotettavuuteen suunnitellessasi laitetta: PCB -liittimet tarjoavat monipuolisia sovellusmahdollisuuksia. Tämä PIN -otsikko vaatii 8–9 mm: n strippauspituuden johtimen liitäntään. Tässä tuotteessa on Cage Clamp® -tekniikka. Luotettava ja ylläpito - ilmainen Cage Clamp® Universal Connection mahdollistaa kaikkien kapellimestarityyppien kytkemisen häkkikiinnikkeeseen. Johtimien esikäsittelyä, kuten langanpäätähäiriöiden puristamista, ei vaadita. Mitat (leveys x korkeus x syvyys) ovat 39,8 x 14,3 x 27,5 mm. Johtimen tyypistä riippuen PIN-otsikko sopii johtimen poikkileikkauksiin välillä 0,08 mm²-2,5 mm². Tinapinnoitusta käytetään kosketuspinnalle. Tätä PIN -otsikkoa/liitin käytetään käyttötyökalulla. Wagon MCS-"Multi Connection System" käsittää yhteensä seitsemän perhettä, joiden leirintä on 2,5 mm-10,16 mm, ja tarjoaa laajan valikoiman levitysmahdollisuuksia kapellimestarin poikkileikkausalueella 0,08-25 mm².
Yhteystiedot
| Puristusyksiköt | 5 |
| Potentiaalien kokonaismäärä | 5 |
| Yhteystyyppien lukumäärä | 1 |
| Tasojen lukumäärä | 1 |
Yhteys 1
| Yhteysteknologia | Häkki® |
| Käyttötyyppi | Käyttötyökalu |
| Käyttösuunta 1 | Toiminta yhdensuuntainen johtimen sisäänpääsy |
| Käyttösuunta 2 | Käyttö kohtisuorassa kapellimestarin sisäänpääsyyn |
| Vankka johdin | 0,08… 2,5 mm² / 28… 12 AWG |
| Hieno - juostettu kapellimestari | 0,08… 2,5 mm² / 28… 12 AWG |
| Hieno - juostettu kapellimestari; eristetyllä holkilla | 0,25… 1,5 mm² |
| Hieno - juostettu kapellimestari; eristämättömän holkin kanssa | 0,25… 2,5 mm² |
| Nauhan pituus | 8… 9 mm / 0,31… 0,35 tuumaa |
| Pylväsluku | 5 |
| Kapellimestarien suunta pariutumissuuntaan | 0 aste |
Fyysiset tiedot
| Nastaväli | 5 mm / 0,197 tuumaa |
| Leveys | 39,8 mm / 1,567 tuumaa |
| Korkeus | 14,3 mm / 0,563 tuumaa |
| Syvyys | 27,5 mm / 1,083 tuumaa |
Mekaaniset tiedot
| Muuttuva koodaus | Kyllä |
| Suora maadoitus DIN - kisko/porattu reikä/kotelo | Ei |
| Asennustyyppi | Asennuslaippa |
| Asennustyyppi | Syötä - asennuksen kautta Paneelin kiinnitys |
| Anti - kiertosuojaus | Kyllä |
Plug - yhteydessä
| Kosketustyyppi (liitettävä liitin) | Urosliitin/pistoke |
| Liitin (yhteystyyppi) | kapellimestarille |
| Soimuttaminen | Kyllä |
| Pistoke menettämättä nastaväliä | Ei |
| Pistokkeen lukitus - yhteydessä | ei yhtään |
Materiaalitiedot
| Huomaa (materiaalitiedot) | Tietoja materiaalivaatimuksista löytyy täältä |
| Väri | vaaleanharmaa |
| Materiaaliryhmä | I |
| Eristysmateriaali (pääkotelo) | Polyamidi (PA66) |
| Syttyvyysluokka UL94: tä kohti | V0 |
| Puristusjousimateriaali | Chrome - nikkelijouseteräs (crni) |
| Kosketusmateriaali | Elektrolyyttinen kupari (ECu) |
| Kosketuspinnoitus | Tina |
| Palonkuorma | 0,171MJ |
| Paino | 8,8g |
Ympäristövaatimukset
| Rajoittaa lämpötila -aluetta | -60… +100 aste |
| Prosessointilämpötila | -35… +60 aste |
Ympäristötestaus (ympäristöolosuhteet)
| Testaa eritelmät rautatiesovellukset - liikkuva varasto - elektroniset laitteet | DIN EN 50155 (VDE 0115-200): 2022-06 |
| Testimenettely rautatiesovellukset - valssausvarastolaitteet - SHOCK- JA VÄÄRÄTTEET Testit | DIN EN 61373 (VDE 0115-0106): 2011-04 |
| Spektri/asennuspaikka | Palveluelämän testi, luokka 1, luokka A/B |
| Toimintotesti kohinalla -, kuten värähtely | Testi suoritetaan standardin 8 jakson mukaisesti |
| Taajuus | f1 = 5 Hz - f2 = 150 Hz |
| Kiihtyvyys | 0,101 g (kaikkien akselien korkein testitaso) |
| Testin kesto akselia kohden | 10 min. |
| Testiohjeet | X-, Y- ja Z -akselit |
| Kosketusvirheiden/keskeytyksien seuranta | Läpäissyt |
| Jännitteen pudotusmittaus ennen jokaista akselia ja sen jälkeen | Läpäissyt |
| Simuloitu käyttöikätesti lisääntyneiden melutasojen kautta -, kuten värähtely | Testi suoritetaan standardin 9 jakson mukaisesti |
| Taajuus | f1 = 5 hz - f2 = 150 Hz |
| Kiihtyvyys | 0,572 g (korkein testitaso, jota käytetään kaikilla akseleilla) |
| Testin kesto akselia kohden | 5 h |
| Testiohjeet | X-, Y- ja Z -akselit |
| Laajennettu testin laajuus: Kosketusvirheiden/keskeytyksien seuranta | Läpäissyt |
| Laajennettu testin laajuus: Jännitteen pudotusmittaus ennen jokaista akselia ja sen jälkeen | Läpäissyt |
| Iskutesti | Testi suoritetaan standardin 10 kohdan mukaisesti |
| Shokimuoto | Puoliksi sininen |
| Kiihtyvyys | 5G (kaikkien akselien korkein testitaso) |
| Shokin kesto | 30 ms |
| Iskujen lukumäärä akselia kohden | 3 pos. und 3 neg. |
| Testiohjeet | X-, Y- ja Z -akselit |
| Laajennettu testin laajuus: kosketusvirheiden/keskeytyksien seuranta | Läpäissyt |
| Laajennettu testin laajuus: Jännitteen pudotusmittaus ennen jokaista akselia ja sen jälkeen | Läpäissyt |
| Värinä- ja iskujännitys valssauslaitteille | Läpäissyt |
Kaupallinen tieto
| Tuoteryhmä | 3 (Multi Conn. Järjestelmä) |
| PU (SPU) | 50 kpl |
| Pakkaustyyppi | laatikko |
| Lähtömaa | De |
| Gtin | 4044918262934 |
| Tullitariffinumero | 85366930000 |
Tuotekorvaus
| UNTPSC | 39121409 |
| ECL@SS 10.0 | 27-44-03-09 |
| ECL@SS 9.0 | 27-44-03-09 |
| ETIM 9.0 | EC002638 |
| ETIM 8.0 | EC002638 |
| ECCN | Ei Yhdysvaltain luokitusta |
Ympäristötuotteiden noudattaminen
| ROHS -vaatimustenmukaisuuden tila | Vaatimustenmukainen, ei poikkeusta |
Suositut Tagit: 721-605019-000, Kiina 721-605019-000 Valmistajat, toimittajat, tehdas
Lähetä kysely
Saatat myös pitää







